Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب : ۴۹۲۲
دبیرخانه بیست و ششمین همایش ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی اعلام کرد:

اخذ مجوز نمایه مقالات در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)

دبیرخانه بیست و ششمین همایش ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی (ژئوماتیک ۱۴۰۰) با اعلام خبر کسب نمایه ISC برای این همایش اعلام نمود ؛ با پیگیری انجمن علمی مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک ایران، مجوز برگزاری همایش توسط کمیسیون انجمنهای علمی وزارت علوم صادر شده و همچنین این همایش موفق به اخذ مجوز نمایه مقالات در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) شده است.
اخذ مجوز نمایه مقالات در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور؛ دبیرخانه بیست و ششمین همایش ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی (ژئوماتیک 1400)  با اعلام خبر کسب نمایه ISC برای این همایش اعلام نمود؛ با پیگیری انجمن علمی مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک ایران، مجوز برگزاری همایش توسط کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم صادر شده و همچنین این همایش موفق به اخذ مجوز نمایه مقالات در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) شده است.
  
بر این اساس، تمامی مقالات پذیرفته‌شده در این کنفرانس در ISC نیز نمایه خواهند شد و نویسندگان می‌‌توانند با ارائه مقالات خود در این همایش از امتیازات علمی آن بهره گیرند.( کد اختصاصی همایش  :  ۱۸۲۷۲-۰۰۲۱۱)
 
لازم به ذکر است که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در چهارمین نشست آموزش عالی و تحقیقات علمی کشورهای اسلامی در اکتبر 2008 در باکو پایتخت آذربایجان به تأیید رسیده و بر این اساس دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی کشورهای اسلامی موظف به همکاری با این پایگاه هستند. در سال 1387 شورای گسترش آموزش عالی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد این پایگاه به‌صورت یک مؤسسه پژوهشی مستقل، اساسنامه و تشکیلات سازمانی آن را تصویب کرد. هم‌اکنون کلیه کشورهای اسلامی در پنج منطقه مختلف از جمله جنوب شرقی آسیا، کشورهای عربی، کشورهای اسلامی غیر عربی قاره آفریقا، کشورهای آسیای مرکزی و منطقه قفقاز و سایر کشورهای اسلامی در منطقه خاورمیانه، اروپا و آمریکای جنوبی امکان بهره‌برداری از خدمات ISC را دارند.

گفتنی است فعالیت‌های مهم این پایگاه از بدو تأسیس تاکنون عبارتند از:
نمایه‌سازی نشریات معتبر کلیه کشورهای اسلامی در تمام حوزه‌های موضوعی و به زبان‌‌های مختلف به منظور ایجاد یک شبکه علمی در جهان اسلام.
ارزیابی مستمر نشریات با هدف ارتقاء شبکه علمی کشورهای اسلامی.
پایش مستمر جایگاه علمی کشورهای مختلف دنیا و به‌خصوص کشورهای اسلامی به منظور اطلاع از شکاف‌ها و نقاط قوت و ضعف کشورهای اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی.
رتبه‌بندی و ارزیابی دانشگاه‌های دنیا، کشورهای اسلامی و نیز کشور بر اساس شاخص‌های مصوب.
تهیه گزارش‌‌های مختلف در حوزه علم و فناوری کشورها و نیز دانشگاه‌های کشورهای اسلامی و برگزاری کارگاه‌های ارتقاء اثربخشی پژوهش در دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی
https://fa.ncc.gov.ir/vdci.ra5ct1a3rbc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.ra5ct1a3rbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی