Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷
کد مطلب : ۵۷۹۴
با حضور دکتر جاویدانه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز بررسی شد

نقشه توزیع ریزگردها و فرونشست در کرج؛ لزوم تهیه نقشه برای دو شهر فاقد نقشه در استان البرز

در شورای برنامه ریزی و‌ توسعه استان البرز با حضور علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور بر اهمیت و جایگاه نقشه ­و اطلاعات مکانی در نظام برنامه­ ریزی و انواع تصمیم سازی و تصمیم­ گیری در استان و نقش آن در پروژه ­های ملی و استانی تاکید شد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، روز شنبه 28 آبان ماه سال جاری شورای برنامه ریزی و‌ توسعه استان البرز با حضور علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.
در این نشست ابتدا دکترکریم پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی استان ضمن خیرمقدم به رئیس سازمان نقشه ­برداری و هیئت همراه پیرامون ضرورت و جایگاه نقشه ­و اطلاعات مکانی در نظام برنامه­ ریزی و انواع تصمیم سازی و تصمیم­ گیری در استان و نقش آن در پروژه ­های ملی و استانی مطالبی را بیان داشتند.
جاویدانه رئیس سازمان نقشه ­برداری کشور درخصوص فعالیت­ ها، برنامه ­ها و اقدامات این سازمان گزارش مبسوطی ارائه نمودند. سپس بیان داشت، در حال حاضر سازمان نقشه‌برداری کشور در استان البرز 17 قرارداد نقشه‌برداری به ارزش 12 میلیارد تومان را در دست نظارت دارد، با در نظر گرفتن اینکه از میان 18 شهر استان البرز2 شهر فاقد نقشه است که هزینه نقشه‌برداری این شهرها کمتر از 200 میلیون تومان است و 16 شهر دیگر این استان دارای نقشه می­باشند که با توجه به گذشت ده سال از تولید آن­ها نیاز به، به روز رسانی دارند.
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور تاکید کرد تا برای جلوگیری از موازی کاری و هدر رفت منابع پروژه ­های نقشه برداری استان، قبل از تصویب و تامین اعتبار ابتدا با استفاده از ظرفیت بند (25) دستورالعمل اجرای بودجه و تنظیم موافقتنامه ­های اعتبارات هزینه ­ای و تملک دارایی­ های سرمایه ­ای استان­ها با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و سازمان نقشه برداری کشور هماهنگ شود.
در ادامه وی با اشاره به کانون­ های شناسایی شده ریزگردها در نقشه استان البرز، گفت به منظور آگاهی بخشی از وضعیت پدیده ریزگرد در استان البرز و ارئه راهکار هایی در راستای مدیریت و مقابله با آن ها  نقشه های توزیع ریزگرد در سطح استان در چهارسال متوالی تهیه شده است که با پردازش تصاویر ماهواره ای می توان تشدید پدیده ریزگرد را در سالیان متوالی در عمده کانون های این استان « نظر آباد و اشتهارد » و با تاثیر از کانون های استان های مجاور «قزوین، تهران و مرکزی» مشاهده نمود.
ایشان با تاکید به نرخ و پهنه ی فرونشست در استان البرز یادآور شدند باتوجه به حساسیت های موجود در کشور و تعاملاتی که با وزارت راه و شهرسازی در خصوص هماهنگی ساخت و ساز در پهنه­ های  فرونشست انجام شده است افزود: طی این تعاملات توسط شورای عالی معماری و شهرسازی و به تمامی استان ها ابلاغ شد که بابت ساخت و ساز در پهنه های جدید از جهت قرار گیری در پهنه فرونشست استعلامات از سازمان نقشه برداری انجام گیرد که این موضوع در حال حاضر در جریان است.
دکترعبداللهی استاندار البرز ضمن تشکر از حضور سازمان نقشه برداری کشور در شورای برنامه ریزی استان، با توجه به اهمیت مطالب مطروحه، اشاره به ضرورت مصوب نمودن تمامی موارد مذکور بر آمادگی استان جهت همکاری با سازمان نقشه برداری تاکید نمود.
 
در خاتمه این نشست جاویدانه با اهدای لوح از دکتر کریم پوررئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز بابت بهبود عملکرد آن استان در توسعه صنعت نقشه واطلاعات مکانی در سال جاری و همچنین تعاملات سازنده با سازمان نقشه برداری کشور تقدیر کرد.
 
https://fa.ncc.gov.ir/vdcg.y9nrak9utpr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.y9nrak9utpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی