Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲
کد مطلب : ۵۶۹۸
پس از ساعت‌ها بازدید و جلسات فشرده با کمیته دولتی و مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان توسط رئیس و مدیران ارشد سازمان نقشه برداری کشور صورت گرفت:

امضای پروتکل نشست مشترک سازمان نقشه‌برداری کشور ایران با کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان به منظور صدور خدمات فنی و مهندسی

پس از ساعت ها بازدید و جلسات فشرده با کمیته دولتی و مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان توسط رئیس و مدیران ارشد سازمان نقشه برداری کشور، پروتکل نشست مشترک سازمان نقشه برداری کشور ایران به کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان به منظور صدور خدمات فنی و مهندسی به امضا رسید.
plusresetminus
به گزارش اداره همکاری های بین المللی و صدور خدمات فنی و مهندسی سازمان نقشه برداری کشور، پس از ساعت ها بازدید و جلسات فشرده با کمیته دولتی و مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان توسط رئیس و مدیران ارشد سازمان نقشه برداری کشور، پروتکل نشست مشترک سازمان نقشه برداری کشور ایران به کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان به منظور صدور خدمات فنی و مهندسی به امضا رسید.

در راستای اجرای تفاهم‌نامه بین کمیته دولتی سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان با سازمان نقشه‌برداری جمهوری اسلامی ایران، بازدید فنی هئیت سازمان نقشه برداری کشور به منظور نیازسنجی و ارزیابی دقیق اولویت‌های فنی کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان در حوزه اطلاعات مکانی، با حضور رئیس و مدیران ارشد سازمان نقشه برداری کشور و کمیته دولتی سرزمین و ژئودزی و سفیر ایران در تاجیکستان از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه 11 مهرماه 1401 در ساختمان مرکزی کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان برگزار شد و تا ساعت ۸ شب روز چهارشنبه ۱۳ مهرماه ۱۴۰۱ ادامه پیدا کرد.

عارف خواجه زاده ضمن خوش‌آمدگویی، از رئیس سازمان نقشه برداری ایران و هیئت همراه وی بابت پذیرش دعوت رسمی و حضور در جلسه تقدیر و تشکر نمود. وی در ادامه و پس از معرفی اعضای تیم خود به بیان نیازهای اصلی کمیته در حوزه نقشه برداری پرداخت. علی جاویدانه نیز در ادامه اهداف کلی جلسه را با محوریت ارائه راهبری و مشاوره فنی و مهندسی به کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان مطرح نمود.  
 
در ادامه جلسه و به منظور ارزیابی دقیق‌تر و تعیین نیازهای فنی کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان، هیئت اعزامی  سازمان نقشه برداری ایران از بخش های تخصصی مختلف و کمیته های زیرمجموعه بازدید به عمل آوردند. 

در این راستا از چهار موسسه زیرمجموعه کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان تحت عنوان موسسه ژئودزی، موسسه کارتوگرافی، موسسه هوایی و GIS و موسسه مطالعات زمین بازدید به عمل آمد.

در ادامه بازدید های فنی و فشرده سازمان نقشه برداری کشور،  از موسسه اموال غیر منقول نیز بازدید به عمل آمد و سپس طی جلسه ای مفصل عملکرد دقیق این موسسه مورد بررسی قرار گرفت. همچنین از موسسه تاجیک زمین ساز که در خصوص مطالعات خاک و تهیه نقشه فعالیت داشتند بازدید به عمل آمد و سپس جلسه فشرده ای با مدیران آن کمیته دولتی برگزار شد.

در خاتمه بازدیدهای فشرده فنی سازمان نقشه برداری کشور، طی جلسه تخصصی فشرده و ساعت ها بحث فنی در خصوص متن و مفاد این پروتکل، سرانجام توافق در خصوص نحوه صدور خدمات فنی و مهندسی حاصل شد و به امضا رسید.

گفتنی است بازدید فنی سازمان نقشه‌برداری کشور پس از دعوت رسمی کمیته دولتی سرزمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان از هیئت سازمان نقشه برداری جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه پایتخت جمهوری تاجیکستان، با حضور جناب آقای صابری، سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان برگزار شد.

شایان ذکر است هیئت سازمان نقشه برداری جمهوری اسلامی ایران به ریاست دکتر علی جاویدانه، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، دکتر صدیقی معاون فنی و مهندس مرادیان رئیس اداره همکاری‌های بین‌المللی و صدور خدمات فنی و مهندسی بود. 

لازم به ذکر است مقرر گردید کمیته دولتی مدیریت سرزمین و ژیودزی جمهوری تاجیکستان پس از یک ماه جزئیات نیازهای خود و نحوه ارائه شرایط حضور طرف ایرانی را از طریق مجاری دیپلماتیک به سازمان نقشه برداری کشور اعلام نماید و سازمان نقشه برداری کشور ایران تا پایان ماه دسامبر برنامه دقیق صدور خدمات فنی و مهندسی را طبق پروتکل امضا شده را اعلام نماید.
نگارنده : حامد مرادیان
https://www.ncc.gov.ir/vdcj.heifuqemosfzu.html
ncc.gov.ir/vdcj.heifuqemosfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1