کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

با همکاری سازمان نقشه برداری کشور و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی " اردوی آموزشی نقشه برداری" برگزار شد

12 مرداد 1401 ساعت 13:31

با همکاری سازمان نقشه برداری کشور و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی " اردوی آموزشی نقشه برداری" برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، جمعی از دانشجویان مهندسی نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با حضور در سازمان نقشه برداری کشور از خط تولید نقشه و اطلاعات مکانی بازدید علمی نمودند. این بازدید در راستای اجرای اردوی آموزشی نقشه برداری و با هدف ارتقای توان علمی فارغ التحصیلان حوزه  نقشه برداری؛ با بهره مندی از ظرفیت های تخصصی و فنی سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.

آشنایی با ساختار و عملکرد بخش های فنی سازمان موضوعاتی بود که در ابتدا برای دانشجویان بازدیدکننده تشریح شد.بازدید از بخش های فنی  نظارت ، GIS ، کارتوگرافی، فتوگرامتری، ادیت، تبدیل و پردازش تصاویر؛ بخشی از این بازدید آموزشی بود که با توضیحات فنی کارشناسان و متخصصان سازمان نقشه برداری کشور همراه بود.

شایان ذکر است دانشجویان بازدید کننده که طی دو گروه مجزا در سازمان نقشه برداری کشور حضور داشتند ؛ پس از اتمام بازدید طی نشست صمیمانه ای با دکتر علی جاویدانه رئیس سازمان، دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر جاویدانه در جمع دانشجویان ضمن اشاره به جایگاه و اهمیت رشته نقشه برداری بر لزوم تعامل بدنه دانشگاهی با سازمان نقشه برداری کشور بعنوان تنها متولی تولید نقشه در کشور تأکید نمود.

وی اظهار داشت:«جایگاه و منزلت دانش نقشه برداری به عملکرد جامعه نقشه برداری کشور در دانشگاه ها و دستگاه های متولی این حوزه دارد که در حال حاضر به همت دست اندرکاران این حرفه بیش از گذشته شاهد اهمیت و نقش کلیدی آن در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کشور هستیم.  به طوری که برنامه های کلان و آمایش سرزمین طبق دستور ریاست محترم جمهور بر مبنای اطلاعات مکانی پیش می رود.

 گفتنی است در برنامه  اردوی آموزشی که به مدت یک ماه و تا پایان مرداد ماه سال جاری برگزار می گردد، علاوه بر بازدیدعلمی، کلاس های آموزشی در محل دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز برگزار شده است که  چند تن از مدیران و متخصصان سازمان نقشه برداری کشور به تدریس برخی موضوعات تخصصی از جمله  ترازیابی، هیدورگرافی ثقل سنجی و ... برای دانشجویان این دانشگاه پرداخته اند.

گفتنی است اردوی آموزشی نقشه برداری که با هدف تعاملات علمی بین سازمان نقشه برداری کشور و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شده و همچنان نیز ادامه دارد، بخشی از دوره کاروزی الزامی دانشجویان رشته نقشه برداری است که باید پیش از فارغ التحصیلی نسبت به گذراندن آن اقدام نمایند.


کد مطلب: 5611

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/gallery/5611/1/همکاری-سازمان-نقشه-برداری-کشور-دانشگاه-خواجه-نصیرالدین-طوسی-اردوی-آموزشی-برگزار

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir

1